Profesyonel Chiller Servis

0530 596 54 06

Fiyatlar

Chiller servis fiyatları, Chiller soğutma sistemlerinin iyi performans göstermesini etkilemekte, bu yüzden uzun ömürlü olması, enerji tasarruflu ve yüksek verimli çalışabilmesi için aylık olarak periyodik bakımlarının aksatılmaması gerekir. Arızaların sıklık göstermemesi için bakım çok önemli bir husustur. Çünkü bakımı geciken ya da hiç yapılmayan chiller soğutma sistemlerinde arızalar çok daha fazla görülmektedir. Temizlemesi, bakım ve onarımı yapılmayan chillerlar sağlığa zararlı hale gelebilir. Aynı zamanda arızaların giderilmesi de uzun sürebilir.

Servis çağırma ücretine ek olarak arıza tespit yapıldıktan sonra sorunların çözümü için orijinal yedek parça ve aksesuar değişimlerinin yapılması gerekebilir. Sistemin doğru ve etkin kullanılmaya devam edebilmesi için parçaların orijinal olması önemlidir. Orijinal yedek parçaların fiyatları da servis ücretine eklenir. Hava ve su soğutmalı chiller sistem cihazları için ayrı özelliklerde parçalar bulunabilir. Servise gelen personeller bu yedek parça ya da aksesuar değişimlerini yaptıkları için de ayrıca bir ödeme alırlar.

Chiller Yetkili Servisi Nedir?

Isıtma ya da soğutma sistemleri bulunan yabancı ya da yerli markalar, kendi bünyelerine katacakları yetkili servisleri oluşturabilmek için çevrelerinde bir araştırmaya girerler ve ağ kurmaya çalışırlar.
Yetkili servis olmak isteyen küçük servislerin şirketleri, maliyeye kayıtlı olmak zorundadır. Bu koşul sağlanıyor ise, diğer adımlar markanın istediği gibi dükkân, araçlar, tamir ve bakım işlemlerinde kullanılacak olan malzemeler ve servis elemanları da sağlanır.

Tüm bu şartlar yerine getirildiğinde markalar ve yetkili servis olmaya aday işletmeler arasında sözleşme imzalanır. Sözleşmede bulunan iki önemli madde vardır. Bunların ilki yetkili servis olmak isteyen işletmenin her zaman orijinal yedek parça ve aksesuar teminatını markanın bünyesinden alacağı konusudur. İkinci önemli madde ise markanın yetkili servisler için yaptığı iş garantisidir. Bu madde doğrultusunda yetkili servis yalnızca o markanın işlerine bakmakla yükümlüdür.

Chiller Özel Servis Nedir?

Özel servisler ve yetkili servisleri birbirinde ayıran iki temel fark vardır. Bunlardan ilki hiçbir marka ile anlaşmalarının olmamasıdır. İkinci farkları ise iş garantilerinin olmamasıdır. İşleri kendi belirledikleri yöntemler ile bulurlar. Eğer yeteri kadar ekipmanları ve araçları var ise şehir dışına da hizmet verebilirler.

Chiller Servis Fiyatları Ne Kadardır?

Chiller soğutma sistemlerinin fiyatları; bakım, tesisat ve tamir işlemleri için ayrı ayrı; cihazlarının modeline, hava soğutmalı cihaz mı yoksa su soğutmalı cihaz mı olup olmadıklarına, boyutuna ve kapasitesine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Servis ücretleri minimum 50 TL’dir. Fakat özelliklerine göre değişiklik gösteren ürünlerde, uzman servis çalışanları tarafından hizmete başlanmadan önce fiyat bilgisi verilir. Cihazın kapasitesi ve boyutuna göre ilk servis fiyatı artabilmektedir. Ayrıca bunlara ek olarak arıza tespiti sonrası çıkabilecek olan değişimler söz konusu olduğunda fiyata ek olarak orijinal yedek parça ve aksesuar alınması da gerekebilir. Bu parçaları servisler temin ederler. Değişim için ekstra bir ücret istenir ve yeniden servis hizmeti sundukları için de ücret talep edebilirler.

Chiller soğutma sistemlerinin hem işletmedeki ürünleri için hem de çalışanların sağlığı için önemli olmasından dolayı, bakım maliyetlerine büyük bir pay ayrılması gerekebilir.

Korsan Servisler Nasıl Anlaşılır?

 • Maliye kayıtları bulunmaz.
 • Fatura kesmezler.
 • Dükkanları yoktur.
 • Formalite icabı servis formu bırakırlar ama formda adres yoktur ya da yanlış yazılmıştır.
 • Yeterlilik belgeleri bulunmaz.
 • Kombi tekrar bozulduğunda bu servisler yeniden aranır ise ulaşılamaz.
 • Yarım saat içinde verilen adreste olurlar.
 • Bazen sadece telefon aracılığı ile hizmet vermeye çalışırlar.
 • Yerleri bilinmez.

Servislerin Yetkili ya da Özel Oldukları Nasıl Anlaşılır?

 • Web sitelerinin sonu com.tr ile bitiyorsa gerçek servis hizmeti sunuyorlardır.
 • Sitelerinin en alt bölümünde yetkili servistir yazısının bulunması gerekir.
 • Yetkili servisler ve özel servisler çoğunlukla aynı gün servis imkânı sağlayamazlar. Çünkü iş yoğunlukları fazladır.
 • Yetkili servisler ve özel servisler randevu sistemi ile çalışır. Arızalara kimi zaman hemen müdahale edebilme imkânları bulunmaz.
 • Yetkili servisler ve özel servisler, hava ve su soğutmalı sistem cihazları için telefon aracılığı ile hizmet vermezler. Bizzat cihazları yerinde görmek isterler ve randevu verirler. Çünkü yetkili ve özel servis çalışanları bilgi sahibi teknisyenlerdir.

Chiller Servis Fiyatları Nelere Göre Belirlenir?

 • Chiller soğutma sistemlerinin modeline göre; yani hava soğutmalı sistem mi, su soğutmalı sistem mi olup olmadığına bakılır.
 • Cihazın büyüklüğüne bakılır.
 • Orijinal yedek parça ve aksesuar temin ve montaj işlemleri hesaplanarak ücretler belirlenir.

Chiller Servis Fiyatları ve Garanti

Genellikle endüstriyel alanlarda ve büyük işletmelerde kullanılmakta olan, chiller soğutma sistemleri, kapasiteleri ve hacimleri gereği büyük oldukları için Chiller Servis Fiyatları da diğer soğutma sistemlerine göre yüksek olabilir. Chiller soğutma sistemlerinin orijinal yedek parça ve aksesuar değişimi sonrası da bir miktar servis ücreti alınmaktadır. Değişimden hemen sonra ise bu parçaların yetkili servisler tarafından yıllık olarak garantisi yapılabilir. Belirlenen süre dahilinde chiller soğutma sistemi cihazlarına tekrar bakım yapılması gerekecek olursa, cihaz garantili olduğu için ücrete tabi tutulmayabilir.

Chiller soğutma sistemleri yetkili servisleri yeterli donanım ve deneyime sahip kişiler oldukları için fiyatları yüksek olsa bile güvenilir olurlar.

Bazı yetkili servisler ise soğutma sistemlerinin model ve özelliklerine bakmaksızın, arızanın çıkma sebebine ve arızaya göre ücret talep edebilirler. Ayrıca fiyatlar yedek parçaların ve aksesuarların orijinal olması halinde de değişebilmektedir. Değiştirilecek olan orijinal yedek parça ve aksesuarların türü ve işlevine göre fiyatlar da değişebilir.

Fiyat Listesi

Klima Servis Fiyatları İşçilik Ücretleri Perakende Fiyat Sirküleri

Profesyonel yardıma mı ihtiyacınız var?