Profesyonel Chiller Servis

0530 596 54 06

Su Soğutmalı Chiller

Su soğutmalı chiller servisi, cihazın ilk günkü gibi yüksek performans ile çalışmaya devam edebilmesi için her bir parçayı ayrı ayrı test eder. Bu test sürecinde üniteler ve tüm tesisat kontrol edilir. Su Soğutmalı Chiller Servisi cihazı basınç direnci testine sokarak performansını ölçer. Arıza tespiti yapıldıktan sonra bozuk parçaların değişimi için ihtiyaç duyulan orijinal yedek parça ve aksesuar teminatı yapılır.

Su soğutmalı chiller sistemlerinin sessiz çalışması, çevreye ve sağlığa dost yapıda olması hastaneler için tedavi süreçlerinde ön plana çıkan özelliklerdendir. Tıbbi uygulamalarda ihtiyaç duyulan soğutmanın en iyi şekilde sağlanabilmesine yardımcı olan su soğutmalı chiller cihazlar hastaneler için en uygun soğutma sistemi olarak kabul edilir.

Su Soğutmalı Chiller Sistemleri Nasıl Çalışır ?

Su soğutmalı chiller modelleri çalışma prensibi açısından hava soğutmalı chillerlar ile benzerlik göstermektedir. Su soğutmalı chiller sistemleri, hava soğutmalı chillerlardan farklı olarak konderserin içerisinde bulunan sıcak gazın su ile soğutulmasını sağlar. Hava soğutmalı chillerda kullanılan bataryalar yerine, su soğutmalı chiller sistemlerinde plakalı eşanjönler kullanılır.

Su Soğutmalı Chiller Sistemleri Kaynağını Nereden Alır ?

Bu soğutma sisteminin temel kaynağı olan su; denizlerden, nehirlerden ve akarsulardan sağlanır. Bu kaynaklara uzak olan işletmeler kaynaklarını, su hatları ve su kulelerinden de sağlayabilmektedirler.

Su Soğutmalı Chiller Sistemleri Nerelerde Kullanılır ?

Su soğutmalı chiller modelleri daha çok iç mekanlar için uygundur. Özellikleri itibari ile soğutması gereken bölgeye yakın olması gerekmektedir. Bu nedenle konumlandırma yapılırken bu konuya dikkat edilir. Aynı zamanda su soğutmalı chillerlar deniz üstü araçlarında da iklimlendirme çalışmaları için kullanılabilmektedir.

Neden Su Soğutmalı Chiller Sistemleri Tercih Edilmelidir ?

Su soğutmalı chillerlardan yüksek performans alınabilmesi için ihtiyaç duyulan mekanlarda konumlandırma işleminin özenle yapılması gerekmektedir. Soğutma ihtiyacı bulunan kasaplar ve şarküterilerde soğutma işlemi su soğutmalı chillerlar tarafından yapılır. Su soğutmalı chillerlar, mekanları ve ürünleri soğuk tutabilmek adına en yakın konumda bulunmaları gerektiğinden dolayı sağlığa ve çevreye dost olarak üretilirler.

Su Soğutmalı Chiller Sistemlerinin Genel Özellikleri Nelerdir ?

  • Su soğutmalı chillerlar da kompresörün çalışma performansı yükseldikçe elektrik tüketimi azalır. Elektrik tüketiminin azalması da cihazın performansını iyileştirir.
  • Cihazın kapasitesine uygun hale getirilmiş yarı yalıtımlı ve scroll yapıda soğutma sağlayan kompresörler bulunur.
  • Kontrol sistemi sayesinde, sıcaklık, durum ve basınç bilgileri kolayca takip edilebilir.
  • Konderser yapısında bulunan bakır boruların yivli olması yüksek verim sağlamaktadır.

Su Soğutmalı Chiller Sistemlerinin Avantajları Nelerdir ?

Su soğutmalı chiller sistemleri yüksek verimlilik sağlamasının yanında düşük enerji kullanarak tasarruf sağlar. Çevreye ve sağlığa duyarlı bir yapıya sahiptir. Aynı zamanda kompakt yapısı ile kullanışlıdır ve işletme maliyetlerini düşürmeye yardımcı olur.

Su soğutmalı chillerların bakım ve onarım uygulamaları kolaydır. Ses seviyesi oldukça düşüktür ve güçlü yapıları ile yüksek soğuklara karşı dayanıklıdır.

Su Soğutmalı Chiller Sistemleri Nerelerde Kullanılır ?

Su soğutmalı chiller cihazlar kullanım alanına uygun bir şekilde özel olarak üretilebilirler.

  • İlaç Sanayi Tesisleri
  • Gıda Sanayisi Tesisleri
  • Kozmetik Ürünleri İmalat Kuruluşları
  • Endüstriyel Üretim Tesisleri
  • Hastaneler
  • Oteller

Su soğutma sistemleri genel olarak cihazların içerisinde bulunan buharlaştırıcıya ( evoparatör ) gelmekte olan suyu soğutmaktadırlar. Soğutulan su fancoiller aracılığı ile ortamın soğutulmasına yardımcı olur. Bu sistemin kullanılacağı yer hizmet verilen alana göre değişiklik gösterebilir.

Profesyonel yardıma mı ihtiyacınız var?